YEDİGÖLLER

Yedigöller’e yaz aylarında gitmek için en uygun güzergâh Bolu-Yedigöller yolu. Yaklaşık 50 kilometrelik bu yol kış aylarında ulaşıma kapanıyor. Bu nedenle Yedigöller’e kışın sadece Mengen üzerinden gidilebiliyor. Ormanlık alanlar içinde bulunan yedi adet gölün tümü, büyük bir depremden sonra bölgede meydana gelen bir heyelanla oluşmuş.

Sazlı Göl, Nazlı Göl, İnce Göl, Büyük Göl, Derin Göl, Serin Göl ve Küçük Göl adlarıyla anılan yedi gölün her biri farklı güzellikler sunuyor. Yedigöller Milli Parkı içinde 200 civarında bitki türü bulunuyor. Göller ilkbaharda yemyeşil bir bitki örtüsü ve rengârenk çiçekler, sonbaharda ise pastel renklerin her tonunu barındırıyor. Sabahın erken saatlerinde, rüzgârın henüz ağaçları sallamadığı zamanlarda Yedigöller’deki yansımalar o kadar net oluyor.

Yedigöller’in kendi doğal popülasyonu değil. Yedigöller’in içinde bulunduğu alanda karaçam, sarıçam, kızılağaç, meşe, gürgen, köknar, ve ıhlamur ağaçları bulunur. Geyik, karaca, ayı, yabandomuzu, kurt, tilki ve sincap milli parkın sakinleri arasında.

Tümünü gör

Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Site İçi Arama
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
FOTOĞRAF GALERİSİ

Abant
31 fotoğraf

Gölcük
20 fotoğraf

Yedigöller
55 fotoğraf
İstatistikler
Toplam: 32303
Aktif: 1
Bugün: 1
Dün: 15

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal